Hírek, Közlemények

Temetői ügyek intézésére irodai szolgálat a plébánián hétfőn, szombaton 9 és ½ 12 óra között van. Telefonon lehet egyeztetni más időpontot is.

Hitéleti ügyek intézésére: keresztelés, házasság, temetés, betegellátás, vagy egyházi adó befizetése, bármikor lehet keresni a plébánost.

Tel: 378-014

Szentmisék rendje Horton:

Vasárnap 10 óra.

Hétfőn, szerdán és pénteken téli időszámításban délután 5 óra, nyári időszámításban 6 óra.

Kedden és csütörtökön általában reggel 7 óra.

Ha Csányon van mise, akkor Horton elmarad a szentmise. Továbbá ha temetés van, adott nap elmarad a szentmise.

Adott heti szentmisék rendje ITT található. Csányi templom miserendje ITT található.

Októberben a Rózsafüzért általában du. 5, májusban a loretói litániát du. 6 órakor imádkozzuk.

Keresztelést előzetes megbeszélés, illetve adatfelvétel után tartunk, általában a vasárnapi mise után.

Felnőtteknek keresztelés, elsőáldozás vagy bérmálás előtt egy éves felkészítést tartunk.

Keresztszülő és bérmaszülő az lehet, aki már bérmálkozott, és ha házas katolikus templomban esküdött, és az egyházközségi nyilvántartásban szerepel.

Ha más plébánia területén lakik, a fentiekről igazolást kell hoznia.

Házasságkötésre a tervezett időpont előtt egy fél évvel várjuk a jelentkezést. A jegyeseknek 8 alkalommal jegyesoktatást tartunk.

Ha valaki korábban nem templomban kötött házasságát egyházilag rendezni akarja, keresse meg személyesen a plébánost.

Idős vagy beteg híveinket karácsony és húsvét előtt keressük fel, de ha ők maguk vagy hozzátartozóik kérik, máskor is kiszolgáltatjuk nekik a szentségeket.

Súlyos beteghez kérjük, hogy hívjanak papot. A kórházakban is működik lelkészi szolgálat, de ha hívnak oda is szívesen elmegyek. A betegeknek a szentségek kiszolgáltatása ingyenes.

Hitoktatás az iskolában heti egy órában történik.  A 4. osztályosok az elsőáldozásra, a 8. osztályosok a bérmálásra való felkészítése még külön egy hittanórát jelent hetente.

Elsőáldozásra, illetve hittanra olyan gyerekeket is várunk, akik még nincsenek megkeresztelve.

A Jézus Szíve családok imaóráját elsőpéntekenként tartják télen du. 5 órakor a plébánián, nyáron du. 6 órakor a templomban.

A Cursillos csoport minden első hétfőn a szentmise után a plébánián találkozik.

Az ifjúsági énekkar szombat délutánonként 5 órakor tartja próbáit, és a vasárnapi szentmiséken teljesít szolgálatot.